עוברים לבית חדש? טיפים למעבר קל ונעים

במעבר לדירה חדשה יש משהו מרגש ומלא תקווה ואופטימיות, לצד המהלך המאתגר והנעים פחות, אריזת הבית.
ריכזתי עבורכם מספר טיפים למעבר דירה על מנת לצלוח את המשימה על הצד הטוב ביותר.

שיטת עבודה אפקטיבית

ארגון טוב בתחילת התהליך יחסוך מכם זמן רב של חיפוש חפצים חשובים בביתכם החדש.

  1. סמנו בצבע (ניתן גם להדביק מדבקות בצבעים) ארגזים על פי אופי החדר אליו הם מיועדים, לדוגמא: אדום עבור מטבח, צהוב עבור חדר ההורים וכד’.
  2. מספרו את הארגזים וערכו רשימה עם מספרי הארגזים ופירוט תכולתם.
  3. ציינו את היעד של כל אחד מהארגזים על פני השטח שלו (מארבעת צדדיו) באותיות ברורות וגדולות.

חפצי ערך

חפצים יקרי ערך (כגון: מחשב נייד, כסף, תכשיטים, מצלמות או בקבוקי משקה יקרים) מומלץ לשמור קרוב אליכם ולהעביר לביתכם החדש ברכבכם הפרטי – עבור החפצים השבירים ובעלי הערך אשר תניידו באופן עצמאי ברכב המשפחתי, רכשו קופסת פלסטיק קשיחה לאחסון וסמנו אותה כ”חשובה”.

ארזו מזוודה ותיק נוח לנשיאה

חשבו כמה ימים ייקח לכם לארגן את החפצים שלכם בבית ואז ארזו במזוודות די בגדים לפרוק וחפצים אישיים אשר יספיקו לימים האלה. כמו כן אני ממליץ לארגן תיק נוח לנשיאה, ובו יהיו הארנק, המפתחות, סכין יפני, מגבונים לחים, בקבוק מים, סבון ידיים ומטען לטלפון הסלולרי. כידוע, לסוללה יש נטייה להתרוקן לקראת סוף היום, וזה הרי קורה תמיד לאחר יום של עבודה מאומצת דווקא ברגע בו רוצים להזמין פיצה….

אריזת המקרר

את המקרר ותכולתו ארזו ממש בסוף התהליך, כשהמובילים כבר הגיעו. מומלץ להשתמש בצידנית קשיחה או בתיק עם ריפוד לשמירה על הקור עבור דברי המזון.

המנע/י מטעויות נפוצות

טעות מספר 1:
להביא ארגים מהסופר כי “יש הרבה”, ו- “חבל לקנות

רעיון פחות מוצלח ואפקטיבי! מלבד ספרים, אי אפשר להעביר בהם כלום – הם קטנים מדי, מתפרקים בקלות ואי אפשר לדעת מה היה בהם קודם, אלא אם כן ריח מאוד ספציפי כמו כוסברה מסגיר אותם. עדיף לרכוש, בעלות של 3 ₪ לארגז, ארגזים חדשים ועמידים, ללא ריחות לוואי. זכרו, בגדים חדשים יעלו לכם הרבה יותר, ואחרי שחיפשתם בתים למכירה בנהריה במשך חודשים, אתם בוודאי לא תרצו למלא את הדירה בריח של דגים.

 

טעות מספר 2:
להזמין את טכנאי האינטרנט, הכבלים והשאר ליום המעבר

האופציה היעילה ביותר היא להעביר את הטלוויזיה והמחשב יום יומיים לפני המעבר ולקבוע עם הטכנאים בבית. זהו הזמן האידיאלי כשהבית לא עמוס ומסודר, ולבסוף ניתן לנקות עם סידור הבית.

 

לסיכום, לעיתים הליך מעבר דירה עשוי להיות מתיש ומייאש אך על ידי תוכנית עבודה מתוכננת ואפקטיבית תצמצמו תקלות אפשריות באופן משמעותי, והמעבר יהיה קל נעים ומרגש.

וזכרו שאלו הם חיים נפלאים!